You are here

APIE MUS

Įmonės pavadinimas: Uždaroji akcinė bendrovė Lema

Įmonės vadovas: Rimantas Kazlauskas
Įsteigimas bei privatizavimas: įsteigta 1989 m. sausio 5, 1991 m. liepą reorganizuota į UAB.
Akcinio kapitalo dalis, priklausanti Lietuvos akcininkams: 100%

Įmonės istorijos momentai

  • Lema įkurta 1989 m. kaip Kompiuterinės įrangos centras. Pirmoji Lietuvoje suprojektavo ir pagamino IBM PC/XT kompiuterio analogą. Taip pat projektavo ir gamino įvairius personalinių kompiuterių mazgus.
  • 1992 m. Lema tapo firmos Motorola Computer Group atstove Pabaltijo šalyse UNIX kompiuterinių sistemų srityje. Tais pačiais metais pardavė ir instaliavo pirmąjį Lietuvoje UNIX RISC daugiaprocesorinį minikompiuterį (užsakovas – Valstybės Saugumo Departamentas). 1993-1994 metais Lema parduotos UNIX sistemos sudarė apie 40% Lietuvos rinkos šiai kompiuterių klasei.
  • 1993 m. Vidaus reikalų ministerijoje Lemos įdiegtos kompiuterinės sistemos pagalba buvo realizuotas Lietuvos gyventojų naujų pasų išdavimo uždavinys.
  • Neilgai trukus, dubliuotą, tuo metu vieną moderniausių pasaulyje Motorola UNIX sistemų iš Lemos įsigijo Lietuvos Bankas.
  • 1994 m. įmonė viena pirmųjų Lietuvoje realizavo 2 Mbps spartos bevielę duomenų ryšio liniją ir pradėjo diegti bevielio ryšio sprendimus (Wave-LAN technologija) ir šiuo metu yra viena šios technologijos diegimo lyderių.
  • 1995 m. Lema tapo Motorola duomenų perdavimo įrangos distributoriumi ir pradėjo projektuoti ir diegti globalius duomenų perdavimo tinklus.
  • 1999 m. Lemos FrameRelay globalaus tinklo sprendimas pripažintas geriausiu, ir jo pagrindu sukurtas modernus ir saugus Vidaus reikalų ministerijos žinybinis duomenų perdavimo tinklas.
  • 2007–2009 m. pagal sutartį su bendrove „Motorola GmbH“ diegė LR Vidaus reikalų ministerijos skaitmeninės mobiliojo radijo ryšio sistemos TETRA (Dimetra IP) bazines stotis visoje Lietuvos teritorijoje.

Šiandieninės veiklos kryptys

Lema savo veiklą pozicionuoja į sektorius pagal produktų ir paslaugų grupes:

1. Duomenų perdavimo tinklų projektavimas ir diegimas. Sektorius dirba nuo 1995 metų. Ši veikla parasidėjo nuo paprastų Motorola duomenų perdavimo produktų (modemų) pardavimo ir išsivystė iki dalyvavimo dideliuose projektuose, apimančiuose visą šalies teritoriją. Tokiuose projektuose dirbama kartu su licenzijuotais telekomunikacinių paslaugų tiekėjais (TEO.LT). Klientai – Vyriausybės struktūros, stambios, filialų tinklą turinčios įmonės, bankai.

2. Greičio matavimo sistemų tiekimas ir priežiūra.

3. Bevieliai duomenų perdavimo sprendimai. Šis sektorius sparčiai vystosi, reaguodamas į rinkos augimą. Diegiant bevielius tinklus yra plačiai naudojamas Lemoje sukurtas bei gaminamas maršrutizatorius Lema Bridge, kuris valdo ir paskirsto duomenų srautus, užtikrina informacijos apsaugą ir t.t. Bevielių tinklų sprendimų diegimo srityje glaudžiai bendradarbiaujama su akademiniu tinklu Litnet, tiekiančiu interneto paslaugas Lietuvos švietimo, mokslo ir kultūros įstaigoms. Šiuo metu Lietuvoje yra per 1000 Lemos įrengtų ir aptarnaujamų bevielio duomenų perdavimo taškų.

4. Nestandartiniai sprendimai. Lemos specialistų žinios ir patirtis, leidžia įmonei sulaukti pripažinimo specifiniuose pasaulio IT rinkos segmentuose. Lema yra pasirašiusi susitarimus dėl bendros veiklos su kompanijomis Texas Instruments Inc., Motorola Inc., Elcoteq mobiliųjų technologijų programinės įrangos vystymo srityje. 2005-2007 metais įmonė pagal Motorola užsakymą sukūrė ir sėkmingai įdiegė programinę įrangą, apsaugančią mobiliuosius telefonus nuo įsilaužimo.

5. Elektroninių ryšių (telekomunikacijų), procesų valdymo ir automatizacijos, apsauginės ir gaisrinės signalizacijos projektavimas, diegimas ir priežiūra.
 

Įmonės konkurenciniai privalumai:

1. Specialistų patirtis.

2. Aptarnavimo kokybė – būdingas bruožas, kurį nurodo daugelis mūsų klientų.

3. Sprendimų novatoriškumas - Lema yra gerai žinoma IT rinkoje dar ir dėl to, kad kai kuriuos dabar jau tapusius įprastais sprendimus sugebėjo sukurti pirmoji Lietuvoje, kaip antai: IBM PC/XT kompiuterio analogas 1989-aisiais, UNIX sistemos 1992-ais, arba spartusis bevielis ryšys 1994-aisiais.